Výsledky výzkumu

Velký test Enticonu –  2v1 pro úlevu od bolavého bříška

Ve spolupráci s portálem Happy Baby a agenturou Prosam jsme vybrali 100 maminek a jejich miminek do velkého testu kapek Enticon – kapky se simetikonem a probiotiky pro úlevu od nadýmání, kolik a průjmových stavů u novorozenců a dětí.

Nadýmání (prdíky) patří mezi nejčastější příčiny bolesti bříška dětí, se kterým se bohužel setkala většina maminek. Mezi základní režimová opatření, která mohou prdíkům předejít, patří časté kojení či krmení s přestávkami na odříhnutí, masáž bříška či úlevová poloha a kolébání.

Při přetrvávajících obtížích je možné použít kapičky proti nadýmání, jejichž účinnou látkou je nejčastěji simetikon. Simetikon snižuje povrchové napětí bublin plynů, které pak snadněji odchází ze střev. Doplnění tělu prospěšných probiotik může přispět ke správnému osídlení střevní mikrobioty miminka a tím podpořit správné trávení. Enticon jako jediný přípravek na českém trhu tyto dvě látky kombinuje – obsahuje simetikon a probiotika saccharomyces boulardii.

A jak dopadlo testování?

Mile nás překvapilo, že s účinky Enticonu je spokojeno celých 96 % maminek. 15 % maminek pozorovalo úplné vymizení potíží, téměř 60 % maminek zaznamenalo výrazné snížení bolesti. Maminky nejvíce oceňují přesné dávkování kapátkem, kombinaci dvou látek a také jahodovou chuť a vůni.

Výsledky spotřebitelského průzkumu. Prosam s.r.o. 2/2017, N=100

Enticon je zdravotnický prostředek, který zakoupíte v lékárnách.

Děkujeme všem maminkám, které se testování účastnily a miminkům přejeme co nejvíce dnů bez prdíků.

Jak probíhalo testování?

Do testování se maminky přihlašovaly na stránkách a facebookovém profilu Happy Baby během prosince 2016 a ledna 2017. Vybráno bylo 100 maminek s dětmi ve věku 0-2 roky. Během následujících týdnů testovaly kapky Enticon, následně vyplnily elektronický dotazník.

Výsledky spotřebitelského průzkumu. Prosam s.r.o. 2/2017, N=100

Kompletní výsledky výzkumu ve formátu PDF.